Saturday

Opposition Type Date H/A
Winchmore Hill CL 30-Apr A Winchmore Hill 228 Taplow 71 Lost 157 Runs
Simon Wigmore - 2/41
Lewis Fisher - 2/47
Laurie Burgess - 28
White Waltham CL 7-May A Taplow 228 - 5 White Waltham 112 Won 116 Runs
Lewis Fisher - 64*
Oliver Brown - 46*
Charles Kent - 32
Laurie Burgess - 3/11
Lewis Fisher - 2/13
Simon Wigmore - 2/15
Great Kingshill CL 14-May H Taplow 216 - 3 Great Kingshill 218 - 4 Lost 6 Wkts
Chris Paskins - 95*
Lewis Fisher - 66*
Bansi Chatralia - 34
Laurie Burgess - 2/26
Little Marlow CL 28-May H Taplow 199 Little Marlow 200 - 6 Lost 4 Wkts
Simon Goodrham - 74
Lewis Fisher - 50
Jon Wrapson - 22
Charles Kent - 2/47
Cranbourne 4-Jun H Taplow 178 - 5 Cranbourne 184 - 5 Lost 5 Wkts
Jon Wrapson - 55*
Lewis Fisher - 54
Thomas Lightfoot - 34
Charles Oldmeadow - 2/19
Cookham Dean CL 11-Jun A Taplow 270 - 8 Cookham Dean 177 - 7 Draw
Laurie Burgess - 69
Will Tippetts - 49
Simon Christy - 31
Lewis Fisher - 3/44
Laurie Burgess - 2/36
Holyport CL 18-Jun H Holyport 203 Taplow 204 - 8 Won 2 Wkts
Lewis Fisher - 4/59
Simon Wigmore - 2/27
Dave Thornley - 2/45
Chris Barry - 72*
Bansi Chatralia - 56
Nick Heaton - 20
Chalfont St. Giles CL 25-Jun 25-Jun H Taplow 117 Chalfont St. Giles 118 - 8 Lost 2 Wkts
Bansi Chatralia - 28 Shahid - 4/25
Simon Wigmore - 2/12
Lewis Fisher - 2/36
Wraysbury CL 2-Jul A Wraysbury 312 - 5 Taplow 313 - 7 Won 3 Wkts
Ross Dunlop - 3/55 Chris Paskins - 79
Bansi Chatralia - 60
Jeremy Palmer - 47
White Waltham CL 9-Jul H Taplow 143 White Waltham 145 - 2 Lost 8 Wkts
Simon Christy - 47
Stuart Peters - 22
Chris Barry - 20
Little Marlow CL 16-Jul A Taplow 252 - 8 Little Marlow 254 - 7 Lost 3 Wkts
Charles Kent - 95
Chris Paskins - 46
Ed Pettman - 34
Lewis Fisher - 4/50
Chris Barry - 2/44
Winchmore Hill CL 23-Jul H Winchmore Hill 252 - 5 Taplow 145 - 8 Draw
Tony Cane - 2/43
Lewis Fisher - 2/53
Ed Pettman - 33
Kieron Draycott - 33
Lewis Fisher - 27
Great Kingshill CL 30-Jul A Great Kingshill 89 - 1 Taplow D N B Aban'd
Cookham Dean CL 6-Aug H Taplow 191 - 8 Cookham Dean 192 - 6 Lost 4 Wkts
Lewis Fisher - 73*
Tony Cane - 26*
Will Tippetts - 21
Steve Castle - 3/27
Penn & Tylers Green CL 13-Aug H Taplow 145 - 6 Penn & Tylers Green 141 - 8 Draw
Stuart Peters - 81*
Simon Lloyd - 22
Stuart Peters - 3/28
Steve Castle - 2/36
Chalfont St. Giles CL 20-Aug 20-Aug A Chalfont St. Giles 294 - 4 Taplow 226 Lost 68 Runs
Stuart Peters - 53
Steve Castle - 37
Laurie Burgess - 36
Wraysbury CL 27-Aug H Wraysbury 165 Taplow 169 - 4 Won 6 Wkts
Steve Castle - 4/37
Charles Kent - 2/35
Thomas Lightfoot - 2/46
Laurie Burgess - 63
Bansi Chatralia - 38
Charles Kent - 26*
Holyport CL 3-Sep A Holyport 107 Taplow 109 - 3 Won 7 Wkts
Thomas Lightfoot - 5/11
Lewis Fisher - 2/29
Steve Castle - 2/30
Thomas Lightfoot - 56*
Charles Kent - 21*

Sunday

Opposition Type Date H/A
Ballinger Waggoners 8-May A Ballinger Waggoners 174 - 8 Taplow 103 - 8 Draw
Richard Beck - 2/15
Simon Wigmore - 2/37
Stuart Peters - 2/49
Stuart Peters - 27
Uxbridge Casuals 22-May H Taplow 172 - 7 Uxbridge Casuals 170 Won 2 Runs
Thomas Lightfoot - 65
Mo Nilam - 52
John Clark - 30
Jeremy Palmer - 3/22
Simon Wigmore - 3/69
Mark Hogan - 2/13
Burnham 29-May H Burnham 162 Taplow 163 - 4 Won 6 Wkts
Ian Kinrade - 4/54
Simon Wigmore - 2/16
Simon Addinsell - 2/27
Andrew Mills - 70
Andrew Jones - 35
Stuart Peters - 23*
Widmer End & St. Margarets 5-Jun A Widmer End & St. Margarets 180 - 4 Taplow 145 - 7 Draw
Ian Kinrade - 2/89 Simon Wigmore - 33
Will Tippetts - 28
Greg Lightfoot - 21
Hurley 12-Jun 12-Jun H Hurley 262 - 6 Taplow 163 - 6 Draw
Ian Kinrade - 3/64 Chris Paskins - 68
Stuart Peters - 28
Simon Christy - 27*
Dorchester 19-Jun H Dorchester 219 - 9 Taplow 221 - 2 Won 8 Wkts
Sujith Perera - 5/52
Simon Wigmore - 2/67
Mo Nilam - 113
Andrew Mills - 46*
John Clark - 34
White Waltham 3-Jul H White Waltham 213 Taplow 156 - 8 Draw
Ian Kinrade - 4/89
Craig Ainsley - 3/17
John Clark - 2/49
John Clark - 66*
Adam Winter - 37
I.C.L. 10-Jul H I.C.L. 255 - 7 Taplow 258 - 8 Won 2 Wkts
Nick Heaton - 4/80
Stuart Peters - 2/59
Stuart Peters - 94*
Mo Nilam - 76
Dale De Kok - 29*
Kenton 17-Jul A Taplow 179 - 6 Kenton 180 - 6 Lost 4 Wkts
John Clark - 80
Simon Christy - 23
Ian Kinrade - 5/34
Chenies & Latimer 31-Jul A Taplow 128 Chenies & Latimer 130 - 2 Lost 8 Wkts
Chris Paskins - 27
Stuart Peters - 26
Ed Pettman - 2/34
Kenton 7-Aug H Kenton 133 Taplow 134 - 8 Won 2 Wkts
Ian Kinrade - 4/32
Thomas Lightfoot - 3/24
Sujith Perera - 2/18
Mo Nilam - 41
Thomas Lightfoot - 30
Harrowdene 14-Aug H Harrowdene 204 Taplow 73 Lost 131 Runs
Harvey Draycott - 2/23
Simon Addinsell - 2/33
Gerrards Cross 21-Aug H Gerrards Cross 150 Taplow 152 - 8 Won 2 Wkts
John Clark - 4/13
Sujith Perera - 4/21
Andrew Mills - 41
Thomas Lightfoot - 30
Simon Addinsell - 29
Old Ashfordians 28-Aug 28-Aug H Taplow 157 - 9 Old Ashfordians 148 - 7 Draw
Simon Addinsell - 42
Kieron Draycott - 33
Dave Thornley - 4/40
Thomas Lightfoot - 2/19
J.B. CC 4-Sep A J.B. CC 188 - 9 Taplow 189 - 6 Won 4 Wkts
Ian Kinrade - 5/27
Dave Thornley - 3/61
Thomas Lightfoot - 73
Rory Hallegan - 53
Simon Christy - 20*
Wisley Southside 11-Sep H Wisley Southside 134 Taplow 130 - 7 Draw
Tristan MacLeod - 4/24
Ian Kinrade - 3/38
Dave Thornley - 2/31
Keith Franklin - 25
Thomas Lightfoot - 20

Mid-Week

Opposition Type Date H/A